Абітурієнту

В Інституті історичної освіти 26 вересня 2011 року відбувся завершальний етап міжнародної акції, присвяченої толерантній освіті. Організована посольством королівства Нідерланди, домом Анни Франк, Фондом проектів Центрально- та східноєвропейського  книговидавництва, Центром громадянської освіти та Інститутом історичної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова, акція стала помітною  подією в процесі  поширення в українському cуспільстві демократичних цінностей.  Мета проекту – сприяння розповсюдженню загальнолюдських цінностей в пострадянських суспільствах й толерантності серед громадян, в першу чергу, через просвітницьку діяльність.

Виступаючи перед присутніми студентами Інституту історичної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова, громадськими активістами посол Королівства Нідерланди Пітер Ян Волтерс  зазначив, що посольство його країни, в рамках проекту «Матра», який діє з 1993 року і ставить на меті поширення загальнодемократичних цінностей в суспільстві,  надало значну допомогу та підтримку  зазначеному проекту, покликаному поширити толерантність освіти.

Учасник проекту, представник дому Анни Франк Ян Ерік Дуббельман розповів, що проект мав поширення по всій Україні, у кожному обласному центрі відбулися зустрічі із викладачами, яким розповідалося про толерантну освіту. За цей час в рамках проекту було проведено зустрічі із трьома тисячами українських педагогів, а фініш акції відбувся саме в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

Вера Ебельс, з Фонду проектів Центрально- та східноєвропейського  книговидавництва підкреслила, що в рамках проекту, її організацією було видано понад 70 книжок, присвяченій цій проблематиці , а наклад кожної сягав три тисячі екземплярів, частина з яких була презентована Інституту історичної освіти.

Учасники проекту також відповіли на численні питання  студентів Інституту  історичної освіти, а заступник директора по виховній роботі Ігор Георгійович Вєтров  вручив пану послу Пітеру Яну Волтерсу відомчу нагороду Інституту - орден «Кліо»  за вагомий внесок у розбудову толерантної освіти.