Про факультет

Наукові видання

Керівництво і склад кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін

Потильчак Олександр Валентинович – завідувач кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, доктор історичних наук, професор.
У 1999 році захистив кандидатську дисертацію 07.00.01 – історія України. Тема: «Експлуатація трудових ресурсів України нацистською Німеччиною в роки окупації (1941-1944)».
У 2005 році захистив докторську дисертацію 07.00.01 – історія України. Тема: «Радянські режимні установи для військовополонених та інтернованих в УРСР (1939-1954 рр.: організація, дислокація, структура».
Науковий інтерес: «Проблеми історії України періоду Другої світової війни і повоєнного часу», «Нацистський окупаційний режим в Україні (1941-1944 рр.), «Радянський військовий полон на території Української РСР у 1939-1954 рр.».
Працює в НПУ імені М.П. Драгоманова з 1991 р.
Читає лекційні курси: « Музеєзнавство», «Історія філателії», а також спецкурс кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін.
Нагороджений орденом Святих Кирила і Мефодія Української православної церкви Київського патріархату (2004 р.), Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня (2007 р.).

Вєтров Ігор Георгійович – заступник директора Інституту історичної освіти з виховної та наукової роботи, кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства і спеціальних історичних дисциплін.

Захистив кандидатську дисертацію в 1999 році за спеціальністю 07.00.01-історія України. Тема: «Економічна експансія третього рейху та промисловість України в роки Другої світової війни».(науковий керівник д.і.н., проф. Коваль М.В.).
Науковий інтерес: Дослідник проблем історії України в міжвоєнний період і в період ІІ Світової війни
Автор монографії «Економічна експансія Третього рейху в Україні 1941-1944 рр.» - К., 2000, та понад 40 наукових праць.
Працює в НПУ імені М.П. Драгоманова з 1992 року.
Читає лекційні курси: «Спеціальні історичні дисципліни», «Палеографія», «Боністика», «Основи фалеристики», «Нумізматика», а також спецкурс по проблемах Окупаційного режиму в Україні.
Відмінник освіти України (2005 р.).
Нагороджений орденами УПЦ КП «Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого» ІІІ та ІІ ст. (2001-2002 р.), Орденом Христа Спасителя (2003 р.), Орденом Святих Кирила і Мефодія Української православної церкви Київського патріархату (2004 р.), Почесною грамотою та подякою Міністерства освіти і науки України, Подякою Київського міського голови.

Руденко Наталя Василівна – кандидат історичних наук, доцент.
Захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю етнографія (11 жовтня 1988 р.). Тема: «Історико-етнографічні музеї Північної Америки».
Науковий інтерес: «Епістолярна спадщина видатних діячів української науки і культури XIX – поч.XX ст.».
Працює в НПУ імені М.П. Драгоманова з 1994 року.
Читає лекційні курси: «Загальна етнографія», «Етнографія народів світу», «Українська етнографія», «Етногеографія України», «Охорона та збереження пам’яток духовної культури».
Нагороджена орденом Святої Варвари Великомучениці (2006 р.)

ImageШевченко Олег Тарасович - кандидат історичних наук, доцент.
Захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю всесвітня історія (26 лютого 2003 р.). Тема: «Військово-технічне співробітництво
Червоної армії та рейхсверу (1922-1933)».
Науковий інтерес: «Розвиток історіографії Німеччини в період нацистської диктатури», а також «Проблеми всесвітньої історії XX ст.».
Працює в НПУ імені М.П. Драгоманова з 1998року.
Читає лекційні курси: «Історіографія культури зарубіжних країн», «Історіографія нової та новітньої історії країн Європи та Америки», «Спеціальні суспільствознавчі дисципліни», «Історія Італії».

Server Time: 2018-11-14 16:03:20