Долучилися до заходів партнерів по відзначенню 400-річчя Хотинської битви

Вже буквально за місяць виповниться 400 років Хотинської битви – завершального етапу Хотинської війни 1620–1621 років, унаслідок якої Османська імперія була змушена припинити військовий наступ на Центральну Європу, програвши військам Речі Посполитої і запорозьким козакам на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.

Ця подія активно відзначається на державному рівні. Історичний факультет університету також не залишається осторонь цих подій. Так фахівці та студенти факультету на чолі з деканом проф. Тетяною Мелещенко взяли участь у науковій онлайн-конференції «Роль Хотинської битви в історії України та світу». Заступник декана з навчально-методичної роботи, доцент Ростислав Сегеда виступив з дискусійною доповіддю, у якій підкреслив важливість не розглядати історію з призми чорно-білих тонів.
 Конференція відбулася 26.08.2021 у Медіацентрі ДП «ГДІП». Організаторами заходу стали Державне підприємство «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» та ТОВ «Фундамент» у співпраці з Інститутом всесвітньої історії та Інститутом історії України НАН України, Державним історико-архітектурним заповідником «Хотинська фортеця» та Музеєм «Становлення української нації».
 У заході взяли участь представники дипломатичного корпусу – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки Вальдемарас Сарапінас, радник Посольства України в Республіці Польща України Віталій Білий, директор Польського інституту у Києві Роберт Чижевський, ветерани української дипломатичної служби, репрезентанти з наукових установ, музеїв та провідних вишів.
Конференція стала унікальною у поєднанні наукового, дипломатичного та викладацького дискурсу щодо питання цивілізаційного значення Хотинської битви. Синергія науки, викладання і політики сприяла розставленню акцентів історичної пам'яті про події під Хотином.
 Дякуємо ДП "Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв" за запрошення та можливість долучитися!